Складання меблів самостійно

Складання меблів самостійно

При покупці меблів в будь-якому магазині кожному клієнту пропонують послуги по збірці. Але так як на її придбання вже витрачені чималі гроші, які зароблялися не один місяць, то багато покупців відмовляються від даної пропозиції. Дійсно, навіщо платити професійним збирачам, якщо з цим завданням можна впоратися і самому? Особливо, якщо це модульні меблі, яка збирається практично як конструктор.

Що потрібно знати перед початком складання меблів?

Чи Реально виконати збірку меблів своїми руками? Цілком. Для більшості чоловіків це навіть не є якимось випробуванням, адже інструменти в руках тримали практично всі. Для тих же, хто не має досвіду в подібних справах, є інструкція, яка йде в комплекті з меблями. Так, доведеться витратити час, щоб розібратися, але в кінцевому рахунку меблеві гарнітури все ж будуть зібрані.

Також варто відзначити один важливий нюанс. Відмовляючись від послуг професіоналів по збірці меблів, не потрібно відмовлятися від її доставки. Зазвичай вважається, що в розібраному вигляді будь-які вироби займають менше місця. Але це помилкова думка. Навіть середня тумбочка в розібраному вигляді має значні габарити і навряд чи влізе в звичайний легковий автомобіль. Під яким би кутом ви не намагалися її розмістити. А власна вантажівка є далеко не у кожного.

Тому, якщо від складання меблів можна відмовитися, то доставку додому краще все ж замовити. Заощадите і час, і нерви.

Самостійна збірка меблів: корисні рекомендації

Повністю описувати процес складання немає сенсу, так як він буде відрізнятися в залежності від виду меблів. Адже зрозуміло, що ліжко, шафа-купе і тумбочка збираються по-різному. Тому нижче наведені корисні поради, які полегшать Вам дану роботу:

При відсутності досвіду в монтажі меблів починати треба з чогось простіше. Наприклад, зі збірки столу або тумби. Коли відчуєте впевненість у власних силах, можна взятися за шафу-купе. А починати з кухні або стінки буде великою помилкою.

Якщо ви вирішили збирати меблі самостійно, це не означає, що доведеться працювати поодинці. Ніхто не забороняє покликати на допомогу друга, родича або колегу. Так можна поєднати приємне з корисним: і меблі швидко зібрати, і поговорити з людиною по душах.

Враховуйте, що збірка меблів – тривалий процес. Якщо професіонали впораються з даною роботою за 2-3 години, то любителю знадобиться мінімум 8 годин. І нерідко збірка триває кілька днів, так як не у всіх є можливість працювати стільки часу поспіль. Втім, ви можете заздалегідь передбачити цей момент і знайти час, щоб ніхто не заважав збирати нові меблі. Наприклад, присвятити збірці найближчий вихідний день (а краще – два).

Збирати меблі потрібно в тій же кімнаті, де вона буде стояти. Адже якщо виконувати дану роботу в коридорі або в гаражі, то потім немає ніяких гарантій, що ви зможете занести її в потрібне приміщення.

Уважно читайте інструкцію. Ця умова обов'язково навіть для тих, хто»все знає і вміє". Будь-які меблі має складну конструкцію і безліч дрібних деталей. А у кожної фурнітури і кріплення є своє місце, яке позначено на схемі збірки. Тому щоб уникнути проблем треба строго слідувати інструкції, виконуючи кроки в тому порядку, в якому вони вказані. І не переплутайте верх і низ меблів (що особливо актуально для шаф-купе). В іншому випадку, коли вона буде майже зібрана, доведеться її розбирати і починати все спочатку.

Потрібні для складання інструменти повинні бути підготовлені заздалегідь. Перевірте, що під рукою є все, що потрібно. Наприклад, викрутка. Кухонний ніж її не замінить, а тільки ускладнить вам процес складання. Що стосується електроінструментів, то можливість їх використання вказується в інструкції. Якщо там написано, що працювати свердлом не можна – до цієї рекомендації треба прислухатися. Адже якщо ви випадково пошкодите меблі електроінструментом-гарантія виробника автоматично стає недійсною.

Розкривати коробки потрібно вкрай акуратно. Адже для цього використовується ніж, а їм нескладно зіпсувати самі меблі. Навряд чи комусь сподобається той факт, що вона ще НЕ зібрана, але вже пошкоджена.

І не забувайте робити перерви. Збірка меблів-довгий процес. І якщо втратити терпіння, то можна наробити помилок. Не поспішайте звинувачувати виробника меблів, якщо в ній відсутні якісь отвори або щось не сходиться з інструкцією. Зазвичай серійні моделі виготовляються давно, тому помилок там не буває. Просто треба ще раз уважно прочитати інструкцію і спробувати розібратися в проблемному моменті.

Специфічні прийоми для складання меблів

Також під час складання меблів можете користуватися наступними прийомами:

  • щоб легше було вкручувати гвинти і болти, можна капнути на них трохи засобу для миття посуду (рада підходить тільки для меблів з дерева, оскільки ДСП розбухає);
  • щоб вкоротити деталь, можна наклеїти смужку липкої стрічки на лінію розрізу - так вдасться запобігти сколювання (але не забувайте, що ДСП дуже крихкий і легко пошкоджується);
  • ніколи не кладіть дрібні елементи на килим – пошкодите їх або зовсім втратите;
  • не потрібно повністю затягувати болти і гвинти до повної збірки конкретного елемента меблів (якщо доведеться його розбирати, то на це піде менше часу);
  • при кріпленні задньої стінки меблів перевіряйте, що вона закріплена грамотно-адже від неї залежить не тільки жорсткість конструкції, але і правильна форма (можна перевірити рулеткою діагональ з кожного боку-відстань повинна бути однаковою);
  • кріплення задньої стінки цвяхами не є надійним, вони погано її тримають - для надійної фіксації рекомендується додатково використовувати саморізи або довгі скоби за допомогою степлера (і намагайтеся не промахнутися повз бічних стійок, інакше зіпсуєте зовнішній вигляд меблів);
  • коли закрутіть останній гвинт, уважно перевірте-чи не залишилося якихось деталей на столі, на підлозі або килимі.

Після цього досить зробити крок назад - і можна милуватися меблями, зібраної своїми руками.

68
Категорія: Рекомендації